Stomatologia: Stomatologia estetyczna

Piękny uśmiech jak u gwiazdy filmowej jest marzeniem niejednej kobiety i niejednego mężczyzny. Zadbane zęby są wizytówką człowieka podobnie jak zadbane dłonie. Jeżeli nasze zęby nie mają ładnego wyglądu, to na pomoc przychodzi nam stomatologia estetyczna. Jest to dziedzina stosunkowo młoda, która pomaga w poprawieniu wyglądu zębów. Planując zabiegi z zakresu stomatologii estetycznej warto pamiętać o tym, że zęby muszą być wyleczone i bez ubytków. Podczas pierwszej wizyty stomatolog przeprowadzi dokładny wywiad, aby ustalić, czego oczekujemy. Jeżeli nie ma żadnych problemów, takich jak na przykład próchnica, stomatolog może zaproponować komputerową wizualizację i omówić sposoby leczenia, które będą zastosowane.

Jednym z najczęstszych zabiegów stomatologii estetycznej jest WYBIELANIE ZĘBÓW. Dzięki niemu szybko możemy osiągnąć efekt ładnego uśmiechu, usuwając skutki picia kawy czy palenia papierosów, które widać na zębach. W przychodni Medicus wykorzystujemy do wybielania profesjonalną lampę Beyond.

Wybielanie zębów lampą Beyond odbywa się na jednej wizycie – zabieg trwa 45 – 60 min. Niebieskie światło wysokiej częstotliwości emitowane przez lampę Beyond Whitening aktywuje formułę wybielającą, która zawiera nadtlenek wodoru (H202), oraz dwutlenek krzemu wraz ze specjalnymi związkami. 30 – 45 minutowy zabieg utlenia pigmentacje 16 lub więcej zębów, przywracając je do naturalnej bieli. Po zabiegu zęby stają się jaśniejsze od 5 do 14 odcieni wg skali VITA. Beyond używa bardzo zaawansowane niebieskie światło o długości fali pomiędzy 480, a 520 nanometrów. Światło jest filtrowane przez 12000 światłowodów o całkowitej długości ponad 1 mili oraz specjalny układ optyczny, co całkowicie eliminuje szkodliwe światło podczerwone i ultradźwiękowe.