O nas

Przychodnia Medicus została otwarta w 2003 roku. Jest wysoko wyspecjalizowaną placówką medyczną, dysponująca zespołem lekarskim na najwyższym poziomie.

Posiadamy wysokiej jakości sprzęt medyczny oraz wyspecjalizowaną kadrę pod kierownictwem dr n. med. Przemysława Wilczewskiego. Koncentrujemy się na chorobach układu krążenia u dorosłych i dzieci, chorobach wewnętrznych oraz stomatologii. W naszej placówce możliwe jest przeprowadzenie procesu diagnostycznego dla większości schorzeń serca i naczyń oraz kompletne zaplanowanie sposobu ich leczenia (łącznie z leczeniem operacyjnym, rehabilitacją i poradnictwem dietetycznym).

Poza schorzeniami serca przychodnia zajmuje się terapią wszystkich chorób wewnętrznych (w tym chorób nerek, płuc, schorzeń reumatologicznych, gastrologicznych, endokrynologicznych i metabolicznych oraz nowotworów) oraz dermatologicznych i chirurgicznych. Osobną i wartą podkreślenia jest działalność stomatologiczna. Pracują u nas lekarze-dentyści z wieloletnim doświadczeniem zawodowym. Kierownik poradni stomatologicznej dr n. med. Joanna Śmieszek-Wilczewska jest doświadczonym chirurgiem – stomatologiem, Adiunktem w Klinice Chirurgii Stomatologicznej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Prowadzimy leczenie implantologiczne zachowawcze i endodontyczne na najwyższym poziomie.

Lekarze-specjaliści przychodni Medicus podnoszą swoje kwalifikacje poprzez regularne uczestnictwo w kongresach medycznych o światowym i europejskim znaczeniu. Dorobek naukowy wielu z nich jest imponujący!