SKUTECZNY program odchudzający

Otyłość to choroba taka sama, jak astma, reumatoidalne zapalenie stawów czy niedoczynność tarczycy – każda z nich wymaga celowanego i dożywotniego leczenia. Żadna nie występuje z winy chorego – po prostu tak jest, że jeden człowiek ma astmę, inny białaczkę a ktoś inny otyłość.

Chorujący na otyłość żyją przeciętnie o 10-15 lat krócej od osób zdrowych.

Choroba dotyczy około 8 milionów Polaków i stanowi podłoże dla wielu powikłań groźnych dla życia

Wielu pacjentów szukających pomocy w tutejszych poradniach z powodu chorób serca, nowotworów i schorzeń kostno-stawowych nie ma świadomości, że leczy powikłania otyłości. 80% osób dotkniętych tym schorzeniem nie zdaje sobie sprawy, że jest poważnie, przewlekle chora. Tylko 1% osób chorujących na otyłość postanawia leczyć tę chorobę.

XXI wiek to okres metodycznego i skutecznego leczenia chorób przewlekłych. Odbywa się to w ramach standardów postępowania medycznego. W myśl tych standardów dobiera się metody leczenia zależne od stopnia zaawansowania choroby i efektywności poszczególnych metod terapii. Jeśli dana metoda okazuje się nieskuteczna, dobiera się inne tak, aby skrócić czas cierpienia pacjenta i uzyskać stabilizację lub nawet powrót do całkowitej sprawności i co najważniejsze wydłużyć życie chorego.

Z otyłością rzecz ma się bardzo podobnie, z jedną różnicą -choroba pozostaje tematem tabu, problemem w rodzaju przypadłości wynikającej z niewłaściwych zachowań i złej diety. Czas najwyższy zacząć otyłość oceniać z innej strony, czas zacząć leczyć schorzenie, które prowadzi niechybnie do cierpienia i skraca życie. Warunkiem do tego koniecznym jest uzyskanie świadomości chorego i zrozumienie, że w obecnych czasach w zasadzie nie ma przypadków otyłości, których nie da się leczyć skutecznie. Najważniejsza kwestia to odpowiedzenie sobie na pytanie, czy akceptując swoją otyłość godzi się na bezwzględne cierpienia pod postacią bólu i zwyrodnienia kolan, obrzęków, utrzymującej się przewlekle senności, cukrzycy, chorób płuc, nadciśnienia tętniczego, zawału serca, udaru mózgu i raka jelita grubego, macicy czy wątroby – pamiętając także o wstydzie, przykrościach socjalnych i rodzinnych. Jeśli nie jest to martwiąca perspektywa dla chorego, to pozostaje mu życie na własnych warunkach, z założeniem śmierci szybszej o 10-15 lat od tych, którzy są zdrowi lub się leczą. Jeśli zaś, ktoś uważa, że nie warto cierpieć i spieszyć z poznaniem tego, co czeka „po drugiej stronie” a docenia sens życia i istotność zdrowia, powinien wiedzieć, że nowoczesna medycyna może otyłość wyleczyć i dać szanse na życie bez bólu.

Drodzy Pacjenci – przestańcie zatem szukać pomocy w leczeniu powikłań, a zacznijcie leczyć ich przyczynę i nie dopuszczajcie do ich wystąpienia – bo nie ma na świecie ortopedy, kardiologa czy onkologa, który ma moc usunięcia choroby będącej następstwem nieleczonej otyłości.

W tym celu powstają interdyscyplinarne instytucje zajmujące się terapią otyłości, w tym celu opracowano szereg terapii pozwalających uzyskać powrót do zdrowia i w tym celu do dyspozycji mamy wysoce skuteczne metody farmakologiczne i chirurgiczne.

Nowoczesny program leczenia choroby E66.0 proponowany przez zespół specjalistów poradni Medicus daje odczuwalne i trwałe efekty. Można powiedzieć, że zawarty pomiędzy terapeutami, a pacjentem „kontrakt” daje gwarancję skutecznej terapii. Jesteśmy w stanie udzielić pomocy większości chorych na otyłość.

Potrzebujesz recepty? Wyślij do nas E-MAIL