RECEPTY

Icon – infiltracja próchnicy to nowoczesna metoda dostępna w naszym gabinecie stomatologicznym w Gliwicach!

Co to jest infiltracja i do czego służy?

Infiltracji zębiny przy użyciu płynnej żywicy to nowoczesna metoda leczenia, która umożliwia bezbolesne rozprawienie się z próchnicą i nieestetycznymi przebarwieniami nazębnymi. W naszym gabinecie stomatologicznym w Gliwicach wykonujemy zabieg Icon, który ma charakter profilaktyczny i umożliwia leczenie zmian próchnicowych w początkowym stadium rozwoju oraz usuwanie przebarwień zębowych bez użycia wiertła.

Na czym polega zabieg ICON?

Zabieg ICON łączy w sobie funkcje profilaktyczne i zalety nieinwazyjnego leczenia początkowych zmian próchnicowych. Wykorzystywana podczas zabiegu płynna żywica ICON szczelnie zamyka zmianę próchnicową, dzięki czemu nie postępuje ona dalej. Żywica ICON załamuje światło w bardzo podobny sposób do szkliwa zębowego, dzięki temu białe plamy próchnicowe zinfiltrowane przy pomocy tej substancji, upodabniają się wyglądem do zdrowego szkliwa, które je otacza. Ta forma leczenia nie wymaga usuwania zmienionej chorobowo tkanki przy pomocy narzędzi stomatologicznych. Leczenie jest więc nieinwazyjne i nie wiąże się z mechanicznym naruszeniem struktury zęba.

Poniżej zestawienie najważniejszych korzyści wynikających z zabiegu ICON:

  • estetyczne rezultaty na powierzchniach gładkich
  • powstrzymanie próchnicy na wczesnym etapie
  • zachowanie zdrowej struktury zęba
  • bezbolesna metoda leczenia bez borowania i bez znieczulenia
  • jedyna satysfakcjonująca metody leczenia białych plamek, które pojawiają się często po zdjęciu aparatu ortodontycznego.

Jak przebiega zabieg infiltracji zębiny płynną żywicą?

Zabieg infiltracji zębiny płynną żywicą trwa około 15 minut. Rozpoczyna się od usunięcia wierzchniej warstwy szkliwa. Następnie na problemowy obszar aplikuje się specjalistyczny żel, którego zadaniem jest odsłonięcie porów zęba. Kolejnym krokiem jest osuszenie powierzchni zęba i zaaplikowanie na nią płynnej żywicy ICON. Żywica infiltruje zębinę, po czym twardnieje uniemożliwiając ogniskom próchnicowym dalszy rozwój. Co zasługuje na szczególną uwagę, zdrowe tkanki zęba nie zostają w żaden sposób uszkodzone, a żywica optycznie stapia zmianę ze zdrowym szkliwem. Dlatego tę innowacyjną metodę zaleca się zastosować przy estetycznych zabiegach w rejonie zębów przednich, gdzie wygląd odgrywa kluczową rolę. Istotny jest także fakt, że do przeprowadzenia zabiegu wystarczy jedna wizyta w gabinecie stomatologicznym. Zabieg jest w pełni bezbolesny, a powierzchnia zęba po wyleczeniu wygląda bardzo efektownie.

Dla kogo dedykowany jest zabieg?

Infiltracja płynną żywicą to unikatowe rozwiązanie dla wszystkich osób o osłabionej kondycji szkliwa. Jest odpowiednie dla Pacjentów w każdym wieku – może być wykonywane także u dzieci, pod warunkiem, że są w stanie podjąć świadomą współpracę ze stomatologiem. Zabieg kompleksowo rozwiązuje szereg problemów: porowatość szkliwa, demineralizację, objawy początkowej fazy próchnicy, przebarwienia zębów w postaci białych plam. Dla Pacjentów posiadających plamy na zębach przednich stanowi on ekonomiczną i mniej inwazyjną alternatywę dla założenia licówek, przynosząc satysfakcjonujące efekty estetyczne. Dodatkowo metoda ta spełnia oczekiwania Pacjentów posiadających przebarwienia po leczeniu ortodontycznym lub wady w postaci białych plam.
Podsumowując, zabieg infiltracji zębiny płynną żywicą ma wiele zalet. Przede wszystkim zatrzymuje rozwój zmian próchnicowych i przedłuża żywotność zębów. Zabieg ICON nie prowadzi też do utraty tkanek twardych zębów. Niezwykle ważny jest także fakt, że ta forma leczenia nie wywołuje u Pacjenta dyskomfortu, ani żadnych odczuć bólowych. Dzięki temu doskonale sprawdza się w przypadku Pacjentów, którzy cierpią na dentofobię i odczuwają silny stres związany z konwencjonalnym leczeniem zachowawczym.
Serdecznie zapraszamy na innowacyjny zabieg stomatologiczny ICON w Gliwicach.

Scroll to Top