RECEPTY

Od czego zależy cena implantów zębowych?

Implanty zębowe to aktualnie jedno z najatrakcyjniejszych rozwiązań dla pacjentów marzących o pięknym uśmiechu. Ponadto, w  przeciwieństwie do klasycznej protezy zębowej dają one pacjentowi o wiele większe poczucie komfortu.

Pacjenci decydujący się na implanty stomatologiczne powinni zdawać sobie sprawę, że na ostateczną cenę zabiegu ma wpływ wiele czynników. Całkowity koszt wszczepienia implantu i uzupełnienia ubytku koroną pacjent poznaje w trakcie pierwszej wizyty konsultacyjnej, która przede wszystkim ma charakter informacyjny. Lekarz stomatolog sprawdza wówczas stan jamy ustnej, wykonuje zdjęcie tomograficzne CBCT – pozwalające na dokładną analizę i przygotowanie planu rekonstrukcji ubytków, a na koniec prezentuje kosztorys.

Co to jest implant zębowy?

Implant zębowy to drobna śruba, którą stomatolog wszczepia bezpośrednio w kość szczęki, bądź żuchwy. Ma ona kształt walca i posiada gwintowaną, porowatą strukturę, dzięki której trwale łączy się z kością. Implanty zębowe mogą być wykonane z różnych materiałów. Najczęściej implanty wykonywane są z tytanu lub jego stopów. Mimo tego, że implanty tytanowe są skutecznym rozwiązaniem, pozwalającym na uzupełnienie braków zębowych, to coraz częściej w implantologii stosowaną są implanty wykonane z tlenku cyrkonu, zwane ceramicznymi.

Implant zębowy stanowi podstawę, do której w kolejnym etapie montowana jest korona, kształtem i kolorem dopasowywana do pozostałych zębów. Implanty mogą stanowić także podstawę mostu lub działać jako stabilizator protezy ruchomej.

Dzisiejsza stomatologia oparta jest na nowoczesnych i kompleksowych rozwiązaniach, dlatego implanty zębów są bardzo często wykorzystywaną przez stomatologa metodą uzupełniania braków zębowych. W szybki, efektywny, a przede wszystkim trwały sposób, pozwalają one pacjentowi cieszyć się pięknym i naturalnym uśmiechem.

Umów się na konsultację implantologiczną

Koszt implantów zębowych

Ceny zabiegu implantologicznego  jest określany indywidualnie w zależności od potrzeb pacjenta oraz stanu jego uzębienia. Na jego wielkość ma wpływ:

  • Rodzaj wszczepionego implantu

Kryterium podziału implantów zębowych stanowi materiały, z jakich zostały one wykonane.

Implanty tytanowe wytworzone są z bardzo trwałego materiału jakim jest tytan. Dzięki temu są wytrzymałe i stabilne, jednocześnie charakteryzują się wysoką kompatybilnością z kością. Średnia cena implantu jednego zęba z użyciem tytanowego łącznika wynosi ok. 2 500 zł.

Drugą grupę stanowią implanty wykonane z tlenku cyrkonu – białego, wytrzymałego i niesamowicie biokompatybilnego materiału, który dzięki swoim właściwością nie ulega korozji i nie wywołuje reakcji zapalnych. Dodatkowo, implanty ceramiczne równie dobrze integrują się z kością i swoją trwałością nie odbiegają od implantów tytanowych. Implanty cyrkonowe, zwane ceramicznymi są proponowane pacjentom szczególnie do uzupełniania braków zębowych w przedniej części jamy ustnej, ponieważ tlenek cyrkonu doskonale imituje kolorystycznie korzeń naturalnego zęba, nie dając szarawych prześwitów przez dziąsło, co może się zdarzyć w przypadku cienkiego dziąsła i zastosowania implantu tytanowego. Średnia cena implantu zębowego na podbudowie z cyrkonu wynosi ok. 4 000 zł.

  • Liczba miejsc do uzupełnienia
  • Materiał, z którego zostanie wykonana korona zęba

Na całkowity koszt rekonstrukcji zębów wpływa także wybór rodzaju korony. Cena może kształtować się w granicach od 2000-2500 tysiąca złotych w zależności o łącznika.

  • Dodatkowych badań diagnostycznych i konsultacji w klinice niezbędnych do przeprowadzenia zabiegu.
  • Ewentualnego dodatkowego leczenia zdiagnozowanych ubytków przed wykonaniem zabiegu.

Podsumowując – na podstawie wyżej wymienionych czynników wpływających na koszt leczenia implantologicznego można podać przybliżone ceny poszczególnych etapów:

  • Konsultacja implantologiczna – bezpłatna przeprowadzana przez dr n. med. Joanna Śmieszek-Wilczewska, doświadczoną chirurg – stomatolog.
  • Plan leczenia – 200 zł
  • Chirurgiczne wszczepienie implantu (w zależności od wybranego wariantu) – od 2500 zł
  • Wykonanie korony (w zależności od wybranego rodzaju) – od 2000 zł

Należy pamiętać, że w niektórych przypadkach, koszt całego procesu może się zmienić – jeżeli przed wszczepieniem implantu konieczne jest przeprowadzenie leczenia pozostałych zębów lub należy wykonać dodatkowe badania diagnostyczne, wykluczające ewentualne schorzenia.

Umów się na konsultację implantologiczną

Scroll to Top