Stomatologia: Protetyka

W naszym gabinecie oferujemy pełen zakres leczenia protetycznego obejmujący uzupełnienie braków w naturalnym uzębieniu (m.in. mosty, protezy) oraz poprawę estetyki uśmiechu (m.in. licówki porcelanowe).

Licówki porcelanowe
Osoby, które mają swoje zdrowe zęby, jednak nie są zadowolone z ich wyglądu, mogą skorzystać z założenia licówek. Są to cieniutkie płatki porcelany, które przykleja się na przednie powierzchnie zębów, aby skorygować przebarwienia, drobne uszczerbki czy kształt zęba.

Korony porcelanowe
Korona jest pracą protetyczną która, odtwarza kształt zęba zniszczonego przez próchnicę, złamanego lub leczonego kanałowo. Korona odpowiada za przywrócenie kształtu, koloru i funkcji zęba – naśladując własny ząb. Stanowi także ochronę zęba, odporną na działanie bakterii próchnicy. Korony osadza się na własnym zębie lub na implancie.

Mosty porcelanowe
Mosty – zalecane w przypadku utraty jednego lub kilku zębów zlokalizowanych obok siebie. Zapewnia zamknięcie luki po brakującym zębie lub zębach. Praca oparta jest na własnych zębach pacjenta i umocowana na stałe w jamie ustnej.

Protezy akrylowe
Proteza akrylowa jest uzupełnieniem protetycznym, które zastępuje większą liczbę brakujących zębów. Stosowana jest również w bezzębiu. Protezy akrylowe są wyciągane, co nie jest rozwiązaniem komfortowym, ale w wielu przypadkach jedynym możliwym rozwiązaniem.

Protezy szkieletowe
Protezy szkieletowe to protezy uzupełniające częściowe braki w uzębieniu, które z różnych przyczyn nie kwalifikuje się pod uzupełnienia mostami. Stanowią najlepsze rozwiązanie wśród ruchomych uzupełnień protetycznych.

Protezy acetalowe
Protezy acetalowe stanowią alternatywę dla protez szkieletowych oraz akrylowych. Różnica polega na tym, że sztywne elementy metalowe lub akrylowe zostały zastąpione przez tworzywo elastyczne- acetal. Klamry znajdujące się na zębach mogą być wykonane w kolorze dziąsła lub zęba. Wszystko to sprawia, że protezy acetalowe dają zadowalający efekt estetyczny. 

Szyny relaksacyjne
Szyna relaksacyjna jest to specjalnie zaprojektowana, przezroczysta szyna przeznaczona do zakładania na dolne zęby. Redukuje ona napięcie mięśniowe pozwalając tym samym uniknąć bolesności szczęk i stawów skroniowo-żuchwowych.